Götschen

Středisko: Berchtesgadener Land

(880m - 1307m)

Götschen

Vzdálenosti:

od Prahy 404 km
od Brna 425 km

Brechtesgadener Land, Chiemgauerské Alpy, Německo
Každému milovníkovi zimních sportů může něco nabídnout minimálně jedno z pěti lyžařských oblastí berchtesgadenského kraje. Pro znalce je tu Jenner, pro rodiny s dětmi Hochschwarzeck, pro snowboarding Götschen. Běžkařům a zimním turistům se nabízí stále nové překvapivé pohledy na velkolepé alpské velikány s majestátním vrcholem Watzmann. Mezinárodní pověst si Berchtesgadensko získalo sjezdovkami vhodnými pro světová mistrovství a šampionáty a jako místo konání mistrovství světa v sáňkování, bobování a snowboardingu.

I méně zdatní lyžaři si v bohaté nabídce okolních svahů a sjezdovek rozhodně vyberou. Sjezdovky jsou lehké až středně těžké a jsou vhodné pro rodinnou zimní dovolenou. Rodiny s dětmi dávají přednost hlavně lyžařskému středisku Hochschwarzeck u Ramsau. V oblasti lyžařského střediska v Butshofu je možné lyžovat i večer.

Opravdové milovníky alpského lyžování zláká vrcholová stanice Jenner (1 800 metrů), kde začínají nejdelší a nejpříkřejší sjezdovky s výškovým rozdílem téměř 1 200 metrů. Spojení pro lyžaře zajišťuje skibus.

V Berschtesgadenském kraji najdete i mnoho historie. Místo je spojeno s Adolfem Hitlerem, který si v Obersalzabergu vybudoval své reprezentativní alpské sídlo Berghof, kde přijímal i oficiální návštěvy. Toto místo připomínají však už pouze trosky, protože bylo úmyslně zničeno.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 4 km Střední sjezdovky 2 km Težké sjezdovky 3 km

Sedačková lanovka1 Poma3 Umělé zasněžování

Přeprava: 2500 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

25.2.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 165cm

Sníh v údolí: 90cm

Poslední sněžení: 18.2.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 3/3

Sjezdovek v provozu: 4/8km

Ve středisku: Bischofswiesen/Goetschen

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu