Skiparadies Sudelfeld

Středisko: Bayrischzell s Wendelstein a Sudelfeld

(850m - 1563m)

Skiparadies Sudelfeld

Vzdálenosti:

od Prahy 471 km
od Brna 503 km

Bayrischzell s Wendelstein a Sudelfeld, Bavorské Alpy, Německo
Před více než 110 lety byla turisty objevena mimořádně krásná krajina mezi Bayrischzell a Oberaudorfem. Dnes se oblast Sudelfeldu považuje za nejrozsáhlejší lyžařské středisko Německa, a prezentuje se jako moderní, sportovní a pohostinná oblast se zachovalou přírodou.

Sudelfeld, který bývá nazýván Skiparadies – lyžařský ráj, nabízí sjezdovky všech obtížností – pro začátečníky i zkušené lyžaře. Snowboarding má zde také své místo – najdete zde U-rampu, slidy a další překážky. V roce 2004 se středisko zapojilo do projektu Alpen Plus Region, který nabízí společný skipas pro 75 vleků a lanovek v těchto oblastech: Brauneck/Lenggries, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld a Walchsee v Tyrolsku.

Lyžařské středisko Wendelstein je sice o něco menší než Sudelfeld, ale rozhodně jej nelze v našem krátkém představení pominout. Oblast již od roku 1912 navštěvují lyžaři, toužící po klidu a pohodě stranou od rušnějších středisek, a také milovníci přírody, které přitahuje úchvatný výhled z 1 838 m vysokého vrcholku hory Wendelstein. V naprosto čistém vysokohorském vzduchu se za příznivých podmínek nabízí výhled do vzdálenosti 150 km i více.

Nejmenším střediskem oblasti je Geitau, které nabízí především snadné, ale dobře upravené svahy pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi. Jeho pozitivem jsou velmi přijatelné ceny.

Nové síly po dni lyžování či vysokohorské turistiky je možné pohodlně načerpat ve stylových horských chatách upravených na aprés-ski bary a hospůdky, které jsou na svazích nepřehlédnutelné. O další zábavu se Vám postará např. snowtubing, paragliding, pěší túry s pochodněmi, curling, házení ledovými bloky nebo příjemné relaxační centrum v některém z mnoha hotelů.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 5 km Střední sjezdovky 24 km Težké sjezdovky 3 km

Sedačková lanovka4 Poma12 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 16777 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18

Sníh na sjezdovkách: 45cm

Sníh v údolí: 20cm

Poslední sněžení: 11.12.18

Ve středisku: Bayrischzell/Sudelfeld

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu