Ledovec Hochjochferner

Středisko: Val Senales / Schnalstal

(2011m - 3258m)

Ledovec Hochjochferner

Vzdálenosti:

od Prahy 732 km
od Brna 794 km

Val Senales, Ötztalské Alpy, Itálie
Areál Schnalstal se stal známým, když zde byl v září 1991 v ledu objeven zmrzlý muž, pravděpodobně z mladší doby kamenné. K lítosti zdejších obyvatel byl ukvapeně pojmenován Ötzi.

Dávno minulé časy však nejsou to jediné, co je na tomto středisku zajímavé: vysokohorské údolí si i přes veškerý turismus zachovalo hodně ze své původní alpské svéráznosti, což je patrné již cestou z Meranu, kde staletí stará selská stavení shlížejí do okolí. Nejvhodnější je výjezd velkokapacitní kabinovou lanovkou na Hochjochferner. Sníh se na ledovci drží dlouho do jara, a je tak ideální pro jarní lyžování. Téměř 8 km dlouhý sjezd do údolí je skvělým zážitkem, ty odvážnější neodradí ani mimořádně strmý Schmugler-Rinne. Několik kilometrů běžeckých tras je neobyčejně spolehlivých na sníh a sjízdných i v létě.

Na milovníky pěších zimních túr čeká na dvacet stezek stranou od lyžařského areálu. Díky již zmíněnému Ötzimu je nabídka aprés-ski v tomto středisku velmi bohatá. V interaktivním Archeoparku si můžete vyzkoušet, jak se žilo v době kamenné. K procházce lákají organizované túry do okolí, děti zaměstná instruktor lyžování, zatímco rodiče mohou využít některý ze ski barů. Aktivní zimní dovolená jistě potěší malé i velké.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 5 km Střední sjezdovky 5 km

Kabinová lanovka1 Sedačková lanovka4 Poma2 Umělé zasněžování Skibus zdarma Ledovec

Přeprava: 6454 osob/hod

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

26.9.18

Sníh na sjezdovkách: 10cm

Poslední sněžení: 2.9.18

Typ sněhu: starý

Ve středisku: Schnalstal

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Top residence Kurz

Top residence Kurz

Itálie | Kurzras

Středisko: Val Senales / Schnalstal

od 12 EUR

osoba/noc od 331 Kč
200 m

Residence obklopená majestátními horami nabízí ubytování v apartmánech pár kroků od lyžařských vleků. Po náročném dni si můžete odpočinout ve wellness s bazénem přímo v residenci. Využijte akčních týdnů pro rodiny!

snídaně polopenze krytý bazén bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)