St. Cristina

Středisko: Val Gardena / Gröden

(1236m - 2518m)

St. Cristina

Vzdálenosti:

od Prahy 660 km
od Brna 723 km

 Val Gardena/Gröden, Dolomity, Italské Alpy 

Téměř vše, co může zrychlit rytmus srdce zimního sportovce se nachází v Grödenském údolí s jeho hlavními centry Wolkenstein, St. Christina a St. Ulrich. Uprostřed půvabného panoramatu Dolomit se téměř v každé roční době každému může něco nabídnout. Prioritou jsou samozřejmě skvělé podmínky pro zimní lyžování.

Velkolepé sjezdovky orámované jedinečnou kulisou, nádherně prosluněné svahy Secedy a neobvyklé proměny bohatých sjezdovek v Ciampinoi. Na těchto sjezdovkách se také startuje závod Světového poháru. Lyžaři si mohou vyzkoušet sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech - Gardenissima. Široké sjezdovky jistě potěší milovníky carvingu. Val Gardena je také napojena na unikátní kruhový řetězec Sella Ronda, který Vás za jeden den provede ještě dalšími třemi středisky – jsou to Alta Badia, Arabba - Marmolada a Val di Fassa.

Díky důmyslnému zasněžovacímu systému a stálému počasí zde vydrží sníh dlouho do jara. To znamená ideální jarní lyžování! Provozovatelé vleků a ubytovacích zařízení mají během sezóny v zásobě zajímavé cenové balíčky, kdy nabízí lyžování zdarma jak pro dospělé, tak i pro děti. Běžkaři se na své zimní dovolené ve Val Gardeně také nebudou mít zle. Působivá je trať z Wolkensteinu do Langentalu. Další tratě v Grödenském údolí a na horské plošině Monte Pana lze dosáhnout autem nebo ze St. Christina lanovkou. Odtud se běžkaři mohou přesunout do sousední ho střediska Seiser Alm. Snowboarding ve Val Gardeně není tak rozšířený, přesto je zde možné najít funpark a různé překážky pro boardercross.

Lákavé jsou nabídky aprés-ski aktivit: bruslení, jízdy na koni, tenis, squash, návštěvy fitness center nebo prostě jen návštěva útulných restaurací a hospůdek. Tak se stává pošmourný den zimní dovolené, zakončený v některém z lokálů nad horkým nápojem, opravdovým potěšením. Znalci na Val Gardeně oceňují především úžasné panorama, nadstandardní péči o návštěvníky, možnost využití závodních tratí a dlouhé otevírací hodiny lanovek. Naopak Val Gardeně vytýkají vybírání parkovacích poplatků. Luxusní hotely se o Vás starají opravdu komfortně. Ubytovací kapacity ve Val Gardeně vyhledává především majetnější klientela, nicméně každý byl měl alespoň jednou vyzkoušet, co obnáší zimní lyžování v nejkrásnějším středisku Dolomit – ve Val Gardeně.


 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 52 km Střední sjezdovky 105 km Težké sjezdovky 18 km

Pozemní lanovka2 Kabinová lanovka2 Gondola8 Sedačková lanovka41 Poma23 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 118464 osob/hod

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Alpenhotel Rainell

Alpenhotel Rainell

Itálie | Ortisei - St. Ulrich

Středisko: Val Gardena / Gröden

od 95 EUR

osoba/noc od 2 498 Kč
LUXUSNÍ 0 m

Luxusní hotel s dechberoucím výhledem na Dolomity učiní z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek. Poloha u lanovky vedoucí na Seiser Alm i vlastní skibus zaručuje naprosté pohodlí a renovované wellness centrum zase opravdový relax pro vaše tělo i mysl. 

snídaně polopenze

Hotel Linder

Hotel Linder

Itálie | Selva di Val Gardena

Středisko: Val Gardena / Gröden

od 95 EUR

osoba/noc od 2 498 Kč
LUXUSNÍ 300 m

Hotel Linder v Selva Gardena je ideální místo pro ty, kdo hledají moderní a komfortní ubytování v blízkosti lanovek. Těšit se můžete nejen na výtečnou kuchyni, ale také na wellness a možnost využít bazén v nedalekém partnerském hotelu.

snídaně polopenze krytý bazén

Hotel Villa Emilia

Hotel Villa Emilia

Itálie | Ortisei

Středisko: Val Gardena / Gröden

od 55 EUR

osoba/noc od 1 446 Kč
400 m

Bydlení v historické vile má své nazaměnitelné kouzlo. Přidáte-li k němu ještě možnost vstupu do bazénu a sauny a výbornou restauraci, máte recept na dokonalou dovolenou ve Val Gardeně. 

polopenze

Piccolo Hotel Sciliar

Piccolo Hotel Sciliar

Itálie | ALPE DI SIUSI

Středisko: Val Gardena / Gröden

od 72 EUR

osoba/noc od 1 894 Kč
0 m

Oblíbený hotel v srdci Alpe di Siusi. Kochejte se úžasnými výhledy a nasaďte si lyže už ve dvěřích - hotel Piccolo Sciliar stojí totiž přímo u sjezdovky. Nechybí ani sauna a bazén.

polopenze krytý bazén