Passo Stelvio/Stilfser Joch

Středisko: Ortler-Region

(2760m - 2465m)

Passo Stelvio/Stilfser Joch

Vzdálenosti:

od Prahy 634 km
od Brna 736 km

Passo Stelvio, masiv Livigno, Italské Alpy
Malé alpské městečko Passo Stelvio v nadmořské výšce 2760 metrů, obývané pouze v létě, je nejvýše položeným střediskem s letním provozem v celých Alpách. Sedlo je dostupné pouze v létě, od pozdního jara do prvního sněhu, a to horskou silničkou z městeček Bormio nebo Trafoi.

V létě je možné lyžovat na ledovci ve výškách mezi 3050 m a 3400 m od stanice Livrio, kam se dostanete systémem kabinových lanovek asi za 10 minut. Na vrcholu vás čekají pestré možnosti lyžování – široká sjezdovka pro carving, krátký slalomový svah Nagler, sportovní svahy v oblasti Geister (obojí často využíváno jako tréninkové svahy s omezením provozu pro veřejnost) a mírné pohodové sjezdovky. Nabídku doplňuje park pro snowboarding s U-rampou a tři běžecké okruhy ve výšce až 3400 m. Vše je i uprostřed parného léta pokryto kvalitním sněhem.

V době, kdy teploty v údolí dosahují 40°C, si můžete vychutnávat nádheru letního lyžování a odpoledne stihnout ještě spoustu jiných turistických aktivit. Můžete jít na procházky do Národního parku Stelvio, jezdit na kole po trase Giro d'Italia nebo se zúčastnit červencového srazu motocyklistů International Motorcycle Meeting.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 1 km Střední sjezdovky 14 km Težké sjezdovky 15 km

Kabinová lanovka2 Sedačková lanovka4 Ledovec

Přeprava: 9250 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu