Kreuzbergpass

Středisko: Hochpustertal

(1656m - 1807m)

Kreuzbergpass

Vzdálenosti:

od Prahy 677 km
od Brna 574 km

Hochpustertal/Alta Val Pusteria, Dolomity, Italské Alpy
V této části Dolomit končí civilizace a hektická aktivita větších dolomitských středisek a začíná klidná, rodinná atmosféra. Kolem jezera Lago di Dobbiaco vedla poutní cesta do Říma a na ní se v zimě rozprostírá pravé eldorádo pro běžkaře s 200 km upravovaných stop. Pravidelně se zde koná Pustertalský Skimarathon.

Lyžařské středisko okolo lázeňského města Tobblach/Dobbiaco je tvořeno několika nevelkými areály, z nichž žádné nedisponuje větším množstvím sjezdovek. Díky povětšinou lehkým, maximálně středně těžkým sjezdovkám je oblast vhodná pro aktivní rodinnou dovelenou.

Největším ze středisek je Helm - Monte Elmo, který má příjemně sportovní svahy s převážně červenými sjezdovkami, vhodnými i pro carving a díky 2 novým lanovkám mezi Elmo a Croda Rossa nyní můžete projet větší část střediska bez vyzouvání lyží.

Náročnější sportovci jistě vyzkouší plnokrevnou černou sjezdovku v Rotwandu nebo zajedou do sousedního lyžařského střediska Cortina d'Ampezzo. V rámci Dolomiti Superskipasu je lyžování možné i v tomto středisku. Zimní dovolená příznivců snowboardingu bude v Alta Pusteria okleštěna o nabídku obvyklou ve větších okolních střediscích – k dispozici je pouze U-rampa v Helmu.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 1 km Střední sjezdovky 1 km

Poma2 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 1440 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Berghotel-Sexten

Berghotel-Sexten

Itálie | Sesto

Středisko: Hochpustertal

od 97 EUR

osoba/noc od 2 551 Kč
LUXUSNÍ 100 m

Pokud si rádi opočinete po celodenním lyžování ve wellness centru, tak tento hotel je přímo pro Vás. K dipozici je 7 saun, vnitřní a venkovní bazén a mnoho dalších možnosti k odpočinku a relaxaci. Hotel se nachází jen 100 m od sjezdovek.

snídaně polopenze krytý bazén venkovní vyhřívaný bazén

Hotel Rosengarten

Hotel Rosengarten

Itálie | Dobbiaco

Středisko: Hochpustertal

od 49 EUR

osoba/noc od 1 289 Kč
1,6 km

Pokud si vyberete Hotel Rosengarten v klidné části městečka Toblach, kromě lyžování si budete moct užívat také v nedalekém aquaparku Acquafun s bohatou nabídkou vodních atrakcí. Celý den pak můžete zakončit odpočinkem v sauně.

polopenze krytý bazén