Forni di Sopra

Středisko: Friuli Venezia Giulia

(880m - 2075m)

Forni di Sopra

Vzdálenosti:

od Prahy 695 km
od Brna 616 km
Friuli Venezia Giulia, východní Dolomity, Furlantské a Julské Alpy, Itálie
Pro milovníky vzrušení a velké rychlosti středisko nabízí řadu extrémních svahových sjezdů. Na své si ale přijdou i zájemci o lehčí a spíše relaxační sjezdy uprostřed krásné krajiny. Velkou atrakcí je nabídka mnoha míst nedotčených turistickým ruchem, tedy stovky možností lyžování klidnou zasněženou krajinou podél horolezeckých tras.
 
Piancavallo a Forni di Sopra ve východních Dolomitech, Zoncolan / Ravascletto a Sauris v Carnii a Sella NeveaTarvisiem v Julských Alpách jsou dobře známá lyžařská střediska nabízející lyžování všech úrovní. Tarvisio, slavné díky vévodovi Amedeo d'Aosta, nabízí zábavu na více než 80 hektarech zasněžených svahů. Sella Nevea je uzavřena slovinskými hranicemi a kromě jiného je její slalomový stadion považovaný za jeden z nejlepších. Forni di Sopra je ideální volbou pro rodinnou dovolenou. Nachází se v údolí Alta Val Tagliamento. Skipas Sella Nevea je platný pro 6 oblastí: Selva Nevea Bovec, Tarvisio, Kranskaja Gora, Nassfeld, Arnoldstein a Friuli Venezia Giulia.
Můžete si vybrat lyžování v údolí, nebo sjet z výšky 2067 m dlouhého svahu Varmost-Crusicalas. Rozsáhlé středisko Piancavallo se rozprostíra od vrcholku Monte Cavallo až po okraj Alpaga. Láká tedy svou polohou - zejména díky nejbližší vzdálenosti k moři v tomto regionu můžete při dobré viditelnosti rozeznat lesknoucí se modrou hladinu Jaderského moře a střechy nedalekých Benátek. Ravascletto-Zoncolan najdeme v jednom z nejkrásnějších zákoutí předalpí. Je tvořeno údolím, které se line až k nadmořské výšce 2000 m n.m.
 
Velmi oblíbené je také nordic walking. Navštívit Centro Internazionale di Biathlon ve Forni Avoltri, kde se pravidelně konají mezinárodní soutěže v nedotčené krajině dlouhé 10 km, je považováno skoro za nutnost. Pro zpestření dovolené jsou v nabídce další aktivity jako psí spřežení, lezení na ledové stěně, výlety na sněžnicích, freeriding, snowbording, bruslení na ledě, curling, lezení na zasněžené vrcholky hor apod. Nejznámější je velmi moderní Snow Park Arena Style v Zoncolan a Piancavallo Snowpark nebo Snowpark Gold v Tarvisio. A ti nejmenší mohou vyzkoušet některou z lyžařských škol nebo snowparků připravených speciálně pro děti jako Forni di Sopra Snow Park, Snowpark v Ravasclettu a Collato Fun game park v Pincavallu.
 
V Claut, vesnici ve Valcellině, v srdci hor Pordenone ve výšce 1800 m.n.m., si můžete splnit sny a strávit dovolenou jako praví Eskymáci v originální vesnici z iglů. Pro chvíle pohody a relaxace můžete využít termální lázně, například ty nejznámější - Arta Terme u Zoncolan. 

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 4 km Střední sjezdovky 6 km Težké sjezdovky 2 km

Sedačková lanovka4 Poma1 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 9200 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Albergo Haberl

Albergo Haberl

Itálie | Tarvisio

Středisko: Friuli Venezia Giulia

od 77 EUR

osoba/noc od 2 025 Kč
400 m

Navštivte tento renovovaný hotel v blízkosti centra Tarvisia a nechte se předkvapit komfortem, příjemnou obsluhou a výbornými cenami, jež nabízí. 

polopenze

Hotel Il Cervo

Hotel Il Cervo

Itálie | Tarvisio

Středisko: Friuli Venezia Giulia

od 65 EUR

osoba/noc od 1 710 Kč
100 m

Perfektní hotel pro rodiny s dětmi. Herna s animačním programem se postará o malé hosty, zatímco rodiče si mohou odpočinout ve wellness. Blízkost sjezdovek zaručuje skvělé lyžařské zážitky.

snídaně polopenze

Hotel International

Hotel International

Itálie | Tarvisio

Středisko: Friuli Venezia Giulia

od 77 EUR

osoba/noc od 2 025 Kč
150 m

Příjemný hotel s polohou, kterou uvítá každý nadšený lyžař! Po lyžování si odpočinete ve wellness se saunami a výřivkou nebo se pobavíte v baru se sklenkou báječného friulského vína. 

polopenze

Residence Camporosso 2

Residence Camporosso 2

Itálie | Camporosso

Středisko: Friuli Venezia Giulia

od 9 EUR

osoba/noc od 252 Kč
800 m

Výborný tip pro početnější skupiny! Velká residence nabízí ubytování v několika sousedících budovách, a to ve funkčních a prostorných apartmánech až pro 7 osob. Residence je vhodná také pro rodiny s dětmi, pro něž je přichystán animační program.

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)