Autrans

Středisko: Villard-de-Lans, Autrans, Lans-en-Vercors

(1050m - 1710m)

Autrans

Vzdálenosti:

od Prahy 1187 km
od Brna 1391 km

Villard-de-Lans, Autrans, Lans-e-Vercors, Dauphinéské Alpy, Francie
Toto středisko jižně od Grenoblu je proslulé hlavně jako ráj běžkařů. Correncon a Bois Barbu jsou dvě vstupní brány do eldoráda nordických sportů okolo Villard-de-Lans. Většina stop vedoucích z L'Aigle dosahuje až do Lans-en-Vercors. V centru nordického lyžování v Autransu se nachází také sanitární zázemí, půjčovna lyží a informace k místním klasickým i bruslařským stopám.

Díky velmi dobrým sněhovým podmínkám bylo pro 10. Zimní olympijské hry v Grenoblu v roce 1968 ustanoveno Villard-de-Lans jako sáňkařské středisko a Autrans jako středisko běžeckých závodů. Charakter pohoří de Lagnes je však i přes úzký profil vhodný i pro alpské lyžování.

Zimní dovolená v tomto středisku je rozmanitá i díky ski areálu u Villard-de-Lans, kde se mohou potkat začátečníci i profesionálové. Vedle závodních tratí pro sportovněji založené lyžaře se ve výšce mezi 1 400 a 1 800 m nachází také několik klidnějších sjezdů a také jeden svah pro začátečníky. Příležitostí pro snowboarding tu je na U-rampě a bordercrossu relativně hodně, ale speciální park zde není.

Klasickou nabídku aprés-ski aktivit doplňuje Filmový festival pro děti a Festival dobrodružných filmů nebo třeba let horkovzdušným balónem.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 10 km Střední sjezdovky 8 km Težké sjezdovky 2 km

Sedačková lanovka1 Poma9 Skibus zdarma

Přeprava: 8000 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu