St.-François- Longchamp

Středisko: Valmorel - St. François - Longchamp

(1450m - 2550m)

St.-François- Longchamp

Vzdálenosti:

od Prahy 1123 km
od Brna 1328 km

Valmorel - St. Francois - Longchamp, Vanoise, Francouzské Alpy
Toto několik tisíc hektarů velké lyžařské středisko se oproti většímu bráškovi Les Trois Vallées pyšní skromnou a přátelskou atmosférou. Většina příznivců lyžování ocení široké carvingové sjezdy beze stromů s příjemným manšestrem a krásně měkký prašan.

Náročnějším lyžařům možná bude více vyhovovat okrajové sportovnější části lyžařského střediska. Nabídka freeride od La Lauziére ke stanici Madeleine je především pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Pro milovníky snowboardingu je dále k dispozici průměrně vybavený snowpark a boardercross. Od kóty 2 305 horské stanice lyžařského vleku nabízí překrásné výhledy na okolní Savojské Alpy. Běžkaři i pěší mohou využít tratí různých náročností kolem Cheval Noir, které probíhají téměř po celé své délce ve stejné výšce.

Aprés-ski zábavu zprostředkují festivaly zimních sportů, které obvykle začínají dopoledne lyžařskou show a končí v pozdních nočních hodinách ohňostrojem a sjezdem s hořícími loučemi. Vaše zimní dovolená zde nesmí být ochuzena ani o kulinářské zážitky - v četných restauracích se podává výtečná strava, místní specialitou je potom Beaufortský sýr.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 25 km Střední sjezdovky 20 km Težké sjezdovky 15 km

Sedačková lanovka5 Poma11 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 15325 osob/hod

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu