Termignon

Středisko: Val Cenis a Termignon

(1300m - 2465m)

Termignon

Vzdálenosti:

od Prahy 1098 km
od Brna 1217 km

Val Cenis a Termingnon, Vanoise, Francouzské Alpy
Val Cenis a Termignon jsou středně velké lyžařské areály ležící v údolí Maurienne nedaleko hranic s Itálií, na okraji národního parku de la Vanoise. Val Cenis, malebné ski-centrum, je tvořené dvěma vesničkami Lanslevillard a Lanslebourg, propojenými skibusy i lanovkami.

Termignon je vhodné především pro rodinné lyžování. Propojení ski areálů Termignon a Val Cenis je zpostředkováváno pouze skibusy, lanovkové propojení zatím chybí. Celé středisko disponuje převýšením 1400 m, velkým počtem rozmanitých sjezdovek, 2 snowparky a velkými plochami s prašanem pro milovníky freeride lyžování. Severní orientace svahů, blízkost ledovců a nadmořská výška až 2800 m zajišťují dobrou kvalitu lyžování i pro jarní pobyt.

Na jaře je také většina dojezdů uměle zasněžována. Pro vyznavače běžkování jsou připraveny panoramatické stopy v okolí jezera Val Cenis.

Kromě lyžování a snowboardingu lyžařské středisko nabízí procházky na sněžnicích, paragliding, horolezectví, bruslení, bazén a samozřejmě množství obchodů, restaurací a barů. Vaše zimní dovolená může být příjemně doplněna návštěvou výrobny sýra Beaufort nebo trhů se savojskými specialitami.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 20 km Střední sjezdovky 15 km

Sedačková lanovka2 Poma4 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu