Rochebrune–Côte 2000

Středisko: Megève / Combloux, St-Gervais, Les Contamines

(1113m - 2014m)

Rochebrune–Côte 2000

Vzdálenosti:

od Prahy 1011 km
od Brna 1215 km

Megéve/Combloux, St.-Gervais, Les Contamines, Savojské Alpy, Francie
Francouzské lyžařské středisko Domaine Évasion Mont-Blanc je proslulé především díky lyžování a snowboardingu v hlubokém sněhu (zejména Megéve a St. Gervais), ale také díky pobytu francouzské smetánky a vyšším cenám ubytování i aprés-ski v Megéve.

Společně s Les Houches, Argentiére a Combloux tvoří Megéve největší lyžařské středisko na Mont Blanku, sjízdné s jedním skipasem. Ačkoliv jednotlivé areály nejsou navzájem propojeny lanovkami či sjezdovkami, ale pouze skibusy, málokomu to vadí. Při obvyklém týdenním pobytu není totiž v lidských silách takto veliké středisko prozkoumat celé. Středisko se pyšní také členstvím v exkluzivní asociaci Best of the Alps a armádou 260 sněžných děl. Nabídka lyžování je opravdu rozsáhlá: částečně propojený, světově proslulý lyžařský kotel okolo Megéve s prvotřídními těžkými sjezdovkami Světového poháru u Cote 2000, freeridem na neupravené off-piste Emile Allais nebo pohodlnými carvingovými svahy na severních svazích – např. Les Mandarines na St. Arboris.

Nejvýše se lyžař dostane do 2 350 m, pod vrcholkem Mont Joly, ve kterém se propojují dvě sousedící údolí – Megéve a St. Gervais. Nejpohodlnější carvingové lyžařské louky se nalézají právě zde. Příjemná atmosfér francouzských Alp, svérázné kombinace načančané architektury a historických zajímavostí, výhled na Mont Blanc, termální lázně v Saint Gervais a spousta obchůdků – to vše je dobrým předpokladem pro příjemnou zimní dovolenou.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 5 km Střední sjezdovky 21 km Težké sjezdovky 5 km

Kabinová lanovka1 Gondola2 Sedačková lanovka7 Poma8 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 29735 osob/hod

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu