La Plagne

Středisko: La Plagne

(1250m - 3250m)

La Plagne

Vzdálenosti:

od Prahy 1155 km
od Brna 1274 km

La Plagne, Vanoise, Francouzské Alpy Paradis + ski = Paradiski.
To je název lyžařské oblastí, která vznikla v roce 2003 spojením Les Arcs a La Plagne pomocí nejmodernější a nejdelší visuté lanovky světa – Vanoise Express.

Vzniklo tak megastředisko s touto gurmetskou nabídkou: dva ledovce pro lyžování (ledovec Chiaupe a ledovec Varet), 239 sjezdovek, 141 lanovek, 3 boarderdercrossy, 4 snowparky a 2 U-rampy pro snowboarding – a to vše na jediný skipas. Samotné lyžařské středisko La Plagne, Čechy důvěrně přezdívané Pláně, je tvořeno deseti lyžařských areály vzájemně propojenými lanovkami a sjezdovkami.

Celá lyžařská oblast se dělí na dvě části. Horní vede bezlesými ledovcovými svahy s moderními lyžařskými areály, nižší část končí při savojských vesnicích mezi borovicemi a jabloněmi. Pro začátečníky či pobyt rodin s dětmi jsou vhodné mírné carvingové svahy Belle Plagne. Při plánování cesty se přitom nenechte odradit názvy jako sjezdovka Kamikaze. Zkušení lyžaři mohou vyzkoušet sportovněji laděnou ledovcovou oblast s prudkými černými sjezdovkami na severozápadním svahu Bellecote.

Pro La Plagne je také typické dobré zázemí pro aprés-ski aktivity – např. Olympijská bobová dráha přístupná i veřejnosti, umělé ledové lezecké stěny. Sportovní soutěže všech úrovní se odehrávají na Dau Stadium (kde probíhají také dětské soutěže), na Stadium Jean-Luc Cretier, kde se pořádají mezinárodní soutěže FIS a FFS (obří slalom, slalom), na sjezdovce „Capella“ z Grand Rochette, kde se jezdí super obří slalom a sjezd, či na Free Style Stadium s moguly a skoky.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 139 km Střední sjezdovky 59 km Težké sjezdovky 27 km

Kabinová lanovka1 Gondola10 Sedačková lanovka32 Poma50 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 138800 osob/hod

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Chalets Edelweiss Lagrange Prestige

Chalets Edelweiss Lagrange Prestige

Francie | Plagne 1800

Středisko: La Plagne

od 46 EUR

osoba/noc od 1 223 Kč
SKIPAS 50 m

Těšíte se na lyžovačku? Pak se těšte i na komfortní ubytování v chaletech s pěknými světlými apartmány. Po lyžování si můžete odpočinou ve wellness zóně s bazénem nebo ve společenské místnosti.

krytý bazén bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Odalys residence La Licorne

Odalys residence La Licorne

Francie | La Plagne

Středisko: La Plagne

od 44 EUR

osoba/noc od 1 170 Kč
SKIPAS 0 m

Atraktivní poloha a výhodné ceny se skipasem - to jsou důvody, proč se ubytovat v residenci La Licorne. Apartmány stojí v blízkosti lyžařském areálu a poskytují ubytování pro 4-6 osob. Taky už se nemůžete dočkat?

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Residence Lagrange VRT Classic

Residence Lagrange VRT Classic

Francie | La Plagne

Středisko: La Plagne

od 41 EUR

osoba/noc od 1 098 Kč
SKIPAS 0 m

S rezervací v této resideci budete bydlet jen pár metrů od lanovek lyžařského ráje Paradiski. Jednoduché a funkční apartmány za zajímavé ceny jsou skvělým výchozím bodem pro zimní zážitky.

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)