Col de Balme

Středisko: Chamonix Mont-Blanc

(1462m - 2270m)

Col de Balme

Vzdálenosti:

od Prahy 979 km
od Brna 1183 km

Chamonix Mont-Blanc, Savojské Alpy, Francie
Pokud se vám lyžování v Alpách zdá stále stejné, navštivte Chamonix. Pod majestátním masivem Mont Blanc (4807 m) najdete 7 areálů propojených skibusy v jedinou unikátní oblast.

Pro unikátní zážitek z lyžování a snowboardingu je důležité, že výškový rozdíl oproti okolí činí 3800 m a 90 % sjezdovek se nachází více než 2000 m. n. m. To zaručuje mimořádnou jistotu sněhu i pro jarní lyžování. Protože však Chamomix/Mont Blanc právem patří mezi deset exklusivních lyžařských středisek sdružených pod názvem „Best of the Alps", je nutné pro tento zimní pobyt počítat s vysokými cenami a s davy návštěvníků.

Sportovní zimní dovolená tu může být opravdu výjimečná – v Aiguille du Midi najdete 20kilometrový sjezd ledovcovým údolím Vallée Blanche (převýšení 2800 m), který je ovšem doporučován jen s horským vůdcem a pouze zkušeným lyžařům. Výlet lze zvládnout za 4-5 hodin. Ledovce Les Grandes Montets, Argentiére a Mer de Glace jsou známé díky kvalitnímu sněhu až do května a neomezeným freeride lyžováním (severní svahy, převýšení 2000 m). Pro snowboarding tu slouží kvalitní snowpark s různými obtížnostmi skoků, zábradlí, boulí apod. V oblasti Brévent/Flégere se nabízí slunečné odpolední lyžování s výhledem na Mont Blanc pro všechny kategorie lyžařů. Pro rodinné lyžování a pro snowboarding je dobrým řešením Tour/Col de Balme. Všechny oblasti jsou přístupné se skipasem Chamski, jediným omezením je limit dvou jízd kabinou Lognan - Grands Montets (další za poplatek).

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 13 km Střední sjezdovky 16 km

Gondola2 Sedačková lanovka2 Poma8

Přeprava: 11300 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu